Batman HDP il eş başkanları gözaltına alındı

Batman Valiliği, HDP İl Başkanlığı binasında yapılan aramada örgütsel dökümanların ele geçirildiği gerekçesiyle İl Eş Başkanları Ömer Kulpu ve Fatma Ablay'ın gözaltına alındığını açıkladı.

Batman HDP il eş başkanları gözaltına alındı
30 Mayıs 2020 15:15:30

HDP İl Başkanlığı binasında yapılan aramanın neticesinde Batman HDP il eş başkanları gözaltına alındı. Başkanlık binasında ihbar üzerine araba yapıldığını belirten Batman Valiliğinin açıklaması şu şekilde:

"Batman Emniyet Müdürlüğü’ne 29 Mayıs 2020 tarihinde intikal eden bir ihbar üzerine Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda, ilimiz Cumhuriyet Mahallesi Turgut Özal Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren HDP (Halkların Demokratik Partisi) İl Başkanlığı binasında arama yapılmıştır. Batman HDP milletvekilleri ve avukatlarının da hazır bulunduğu arama neticesinde çok sayıda örgütsel ve bazı teröristlere ait fotoğraf, afiş, yasaklı kitap ve suç unsuru olan dijital materyallere el konulmuş, sözde il eşbaşkanları Ömer Kulpu ve Fatma Ablay isimli şahıslar gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir"

Etiketler:   HDP Batman


0 Yorum

Yorum Yaz