Erdoğan'la görüşen Stoltenberg'den ilk açıklama

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Finlandiya ve İsveç'in adaylık başvurusunu görüştü. Görüşme sonrası konuşan Stoltenberg, tüm müttefiklerin güvenlik endişelerinin dikkate alınması gerektiğini kaydetti.

Erdoğan'la görüşen Stoltenberg'den ilk açıklama
21 Mayıs 2022 18:42:19

İsveç ve Finlandiya'nın Rusya'nın saldırgan politikasından çekinerek NATO'ya girme çabası Türkiye engeliyle karşılaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ülkelerin PKK'ya verdikleri destek gerekçesiyle NATO'ya katılmalarına olumlu bakmadıklarını belirtti.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bu bağlamda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi hakkında sosyal medyada açıklama yaptı.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA KONUSU ELE ALINDI

Türkiye'nin değerli bir müttefik olduğunu yineleyen Stoltenberg, Erdoğan ile NATO'nun açık kapı politikasını ve Finlandiya ile İsveç'in üyelik başvurularını ele aldıklarını bildirdi.

Stoltenberg, "Tüm müttefiklerin güvenlik endişelerinin dikkate alınması gerektiği ve bir çözüm bulunması için görüşmelerin sürmesi konusunda hemfikiriz" ifadesini kullandı.0 Yorum

Yorum Yaz