Yahudi işgalciler Ramallah’ta bir mahalleye baskın düzenledi

İşgal güçleri himayesinde Batı Şeria’da terör estiren Yahudi yerleşimciler dün akşam Ramallah’ın et-Tayra Mahallesi’ne baskın düzenledi.

Yahudi işgalciler Ramallah’ta bir mahalleye baskın düzenledi
19 Tem 2021 11:43:50

Filistin resmi haber ajansı, Yahudi yerleşimcilerin Ayn Kiniya beldesi yönünden gelerek mahalleye baskın düzenlediğini ve ayin yaptığını, işgal güçlerinin Ayn Kiniya beldesi ve et-Tayra Mahallesi arasındaki yol üzerinde geçici askeri kontrol noktası kurduğunu bildirdi.

İşgal güçlerinin ayrıca Yahudi yerleşimcilerin tarihi kabul ettikleri bir bölgeye baskın düzenleyip ayin yapmalarını sağlamak için el-Halil’in ez-Zaviye Kapısı bölgesini ve kent merkezine giden Bi’r es-Seba Caddesi’ni giriş ve çıkışa kapattığı belirtildi.

Öte yandan, Yahudi yerleşimcilerin Kuzey el-Ağvar’daki es-Suveyde bölgesine yeni bir Yahudi yerleşimi projesi kapsamında onlarca ağaç diktiği bildirildi. 

Yahudi yerleşimcilerin yaklaşık 20 gündür “Toprağımız” adlı Yahudi yerleşimi derneği tarafından yürütülen proje uyarınca binlerce ağaç dikmek için çalıştığı ve her ağacın işgal rejiminin savaşlarında ölen bir işgal askerinin adını taşıdığı ifade edildi.

Söz konusu Yahudi yerleşimi derneğinin faaliyetlerine es-Suveyde’nin güneyine 300 fidan dikerek başladığı kaydedildi.

İşgal edildiği 1967 yılından bu yana el-Ağvar bölgesinin işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin sistematik saldırılarına maruz kaldığı, bölgede çeşitli büyüklüklerde 21 Yahudi yerleşkesi bulunduğu, işgalcilerin silah tehdidiyle verimli tarım arazilerine el koyduğu belirtildi.0 Yorum

Yorum Yaz